Blog

Daria Stachowicz – sopran

zdjecie2Studentka Wydziału Wokalnego Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie śpiewu solowego prof. Danuty Paziuk-Zipser oraz dr Aleksandry Kubas-Kruk. Absolwentka Wydziału Edukacji Muzycznej, Chóralistyki i Muzyki Kościelnej tejże Akademii. Studia licencjackie ukończyła w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu na Wydziale Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Muzyki Kościelnej. Jest również absolwentką Prywatnego Policealnego Studium Sztuki Wokalnej w Poznaniu, a także Zespołu Szkół Muzycznych im. Krzysztofa Komedy-Trzcińskiego w Ostrowie Wielkopolskim w klasie fortepianu. W sezonie 2015/16 była artystką Chóru Narodowego Forum Muzyki.

Brała udział w koncertach odbywających się m.in.w ramach Festiwalu Moniuszkowskiego, Wratislavia Cantans, Akademii Bachowskiej, Międzynarodowej Sesji Wokalistyki Zespołowej, Międzynarodowego Kursu „European Voice&Music Academy”.

Umiejętności wokalne kształciła również podczas kursów prowadzonych m.in. przez prof. Teresę Żylis-Garę, Esther de Bros, prof. Ingrid Kremling, prof. Jagnę Sokorską-Kwikę.

Laureatka III nagrody podczas VII Międzynarodowego Konkursu Wokalnego Rudolfa Petraka w Žilinie na Słowacji. Jednym z ostatnich sukcesów artystki jest zakwalifikowanie się i udział w 35.Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Hansa Gabora Belvedere, który w tym roku odbywał się w Kapsztadzie w Republice Południowej Afryki w czerwcu 2016 roku.