Blog

Katarzyna Piotrowska – skrzypaczka

Katarzyna PiotrowskaUr.18.10.1994r. w Strzelinie. Naukę gry na skrzypcach rozpoczęła w wieku 8 lat, obecnie jest studentką  Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie prof. Magdaleny Szczepanowskiej. Podczas swojej edukacji muzycznej brała udział w wielu kursach muzycznych kształcąc się u wybitnych pedagogów/skrzypków; m.in. Międzynarodowych Kursach Muzycznych im. Zenona Brzewskiego w Łańcucie kształcąc się u prof. Janusza Wawrowskiego i prof. Michała Grabarczyka, Letniej Akademii Muzycznej w Krakowie, oraz kursach muzycznych w Gnieźnie kształcąc się u prof. Yaira Klessa, Muzycznej Ziemie w Aquariusie oraz XII Europejskich Warsztatach muzycznych kształcąc się u prof. Magdaleny Szczepanowskiej, Music Festival & Master Class Piła 2015 kształcąc się w klasie prof. Bartka Nizioła i prof. Magdaleny Rezler. W sezonie artystycznym 2015/2016 uzyskała certyfikat ukończenia Akademii Orkiestrowej Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu gdzie kształciła swe umiejętności pod okiem m.in. Marcina Markowicza, Henninga Kraggeruda, Bartka Nizioła oraz Piotra Tarcholika.

Jest laureatką II nagrody na I Międzynarodowym Konkursie skrzypcowym w Cieszynie, III nagrody na IX Lubuskich Spotkaniach skrzypcowych, wyróżnienia w kategorii kameralnej na  2015 Wildflower Music Showcase Intl Recording Competition. Duży obszar jej aktywności artystycznej zajmuje kameralistyka oraz praca w orkiestrze. Od 2014 roku gra w kwartecie smyczkowym Duemila.
Podczas swojej edukacji wraz z różnymi orkiestrami brała udział w wielu festiwalach, m.in. Eurochestries: w roku 2010 we Francuskim Vienne, oraz w roku 2009 we Francuskim Charente-Maritime, a także w Festiwalu Lago di Garda we Włoskim Arco.W 2015 r. uczestniczyła w projekcie Santander Orchestra w trakcie którego zagrała koncerty w najważniejszych salach Polski: Europejskie Centrum Muzyki im. Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach, Filharmonia Narodowa w Warszawie, Filharmonia Szczecińska, grając pod batutą takich osobowości jak: Krzysztof Penderecki, John Axelrod. W marcu 2016 roku w ramach projektu Santander Orchestra występowała na 20 Wielkanocnym Festiwalu Ludwiga van Beethovena, koncertem dyrygował maestro Jerzy Maksymiuk. Gra na współczesnym instrumencie wykonanym przez Wojciecha Topę.
Jest stypendystką prezydenta miasta Wrocław oraz Rektora Akademii Muzycznej we Wrocławiu.